Roulette pivotante, fourche en acier galvanisé, platine.Roue 75x32mm, polyamide blanc moyeu lisse
| Technical data | |
|---|---|
| Type of support | Pivotante |
| Type of fitting | Platine |
| Wheel Material | Polyamide |
| Wheel Center | Polyamide |
| Standard | EN-12530 |
| Offset (mm) | 28mm |
| Top Plate (mm) | 90x70mm |
| Bolt Holes Spacing (mm) | 65/75 X 45/55mm |
| Thread Width (mm) | 32mm |
| shA Hardness | 90shA |
| Static Load Capacity (Kg) | 140Kg |
| Thermal Range (oC) | -15C/+80C |
| Weight/Castor (Kg) | 0.448Kg |
| Top Plate Holes (mm) | 9mm |